Колегія суддів Вищого антикорупційного суду затвердила угоду про визнання винуватості між прокурором САП та обвинуваченою, яка є адвокатом.
Адвоката визнано винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень за такими статтями:
– за ч. 1, ст. 190 КК України – суд призначив їй узгоджене сторонами покарання у виді штрафу у розмірі 51 тис грн;
– за ч. 2, ст. 15, ч. 4, ст. 27, ч. 3, ст. 369 КК України – суд призначив їй узгоджене сторонами покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки без конфіскації майна;
– за ч. 1, ст. 369-2 КК України – суд призначив їй узгоджене сторонами покарання у виді позбавлення волі строком на 1 рік.
На підставі ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом повного складання призначених покарань, остаточно ВАКС призначив їй покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років.
На підставі ч. 3 ст. 72 КК України, призначив покарання у виді штрафу у розмірі 51 000 грн.
Утім, відповідно до ч. 2, ст. 75 КК України суд звільнив обвинувачену від відбування основного покарання строком 5 років позбавлення волі з випробуванням, якщо упродовж 3 років іспитового строку вона не вчинить нового злочину та виконає покладені на неї обов’язки:
– періодично з’являтиметься для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
– повідомлятиме уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи;
– не виїжджатиме за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Іспитовий строк обчислювати з моменту проголошення вироку суду.
Вирок може бути оскаржений упродовж 30 днів з дня його проголошення. Він набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.