Антикорсуд обрав запобіжний захід народному депутату України

№ 991/754/22
Новини

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрала запобіжний захід у вигляді застави народному депутату України.

Народний депутат України підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.369-2 (одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування) КК України.

Санкція зазначеної статті відносить інкримінований злочин до нетяжкого і передбачає покарання у виді штрафу в розмірі до п’яти тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Прокурор САП звернувся до суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Під час розгляду клопотання прокурором було доведено обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри, та існування трьох ризиків, передбачених ст. 177 КПК України. Однак, прокурором не було доведено виключності, яка вимагається для застосування тримання під вартою для раніше не судимої особи, яка підозрюється у вчиненні нетяжкого злочину.

При визначенні розміру застави, слідчий суддя врахував тяжкість кримінального правопорушення, обставини вчинення кримінального правопорушення, особу підозрюваного, його матеріальний стан, а також відомості про доходи за 2020 рік, які склали 494418 грн. Таким чином, застава, визначена у передбаченому законом максимальному розмірі, в сумі 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підозрюваного покладено процесуальні обов’язки: повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування із визначеними в ухвалі слідчого судді особами; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Термін дії обов’язків – до 19 липня 2022 року.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Залишайтесь в курсi новин

Перейти до вмісту