У п’ятницю, 4 березня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду розглянула клопотання прокурора САП, який просив продовжити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому начальнику Департаменту капітального будівництва Харківської ОДА на 60 днів. Своє клопотання прокурор мотивував тим, що наразі жоден із більш м’яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.
Сторона захисту та обвинувачений просили відмовити у задоволенні вказаного клопотання і обрати обвинуваченому запобіжний захід, не пов’язаний із триманням під вартою, оскільки останній має бажання брати участь у військових діях, захищаючи країну.
Заслухавши думки сторін кримінального провадження, суд установив, що обвинувачений неодноразово допускав недобросовісну процесуальну поведінку (запізнювався у судові засідання, не прибував у них, не сплачував грошове стягнення на підставі ухвали, не виконував обов’язки, покладені на нього судом), що зрештою призвело до зміни обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді застави на тримання під вартою.
Ураховуючи, що участь у Збройних Силах України, особливо в умовах військових дій ворога, вимагає надзвичайної дисципліни, якої у обвинуваченого наразі немає, ВАКС задовольнив клопотання прокурора.
Так, ексчиновнику Харківської ОДА продовжено строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою із альтернативою внесення застави у сумі 737 750 гривень. Строк дії ухвали – до 2 травня 2022 року включно.
У разі внесення застави на обвинуваченого покладаються наступні процесуальні обов’язки: прибувати до прокурора та суду за першим викликом; не залишати Харківської області без дозволу суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з будь-якими особами з приводу обставин, викладених у обвинувальному акті, окрім своїх захисників, слідчих, детективів, прокурорів, суду; утримуватися від спілкування зі свідками та потерпілим; здати на зберігання до відповідних органів Державної міграційної служби України паспорт (паспорти) громадянина України для виїзду за кордон та інші документи, які надають право виїзду з України та в’їзду в Україну; носити електронний засіб контролю.
Ухвала в частині продовження строку тримання під вартою може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду протягом п’яти днів з дня її оголошення.
Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.