Антикорсуд ухвалив вирок щодо двох осіб у справі Адміністрації морських портів України

№ 991/6646/20

Сьогодні, 11 листопада, колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила вирок у справі за обвинуваченням колишнього начальника однієї з філій Адміністрації морських портів України (АМПУ). Він обвинувачувався у вчиненні зловживання службовим становищем та службовому підробленні при здійсненні закупівлі в 2018-2019 роках. Вирок також ухвалений для колишнього керівника філії товариства з обмеженою відповідальністю, який обвинувачувався в пособництві зловживанню службовим становищем та вчиненні службового підроблення.

Розглянувши справу, суд визнав невинуватим та виправдав ексначальника однієї з філій АМПУ у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України у зв’язку з недоведеністю його вини.

Колишнього керівника філії товариства з обмеженою відповідальністю виправдано за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України. Натомість, вказану особу визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України. ВАКС призначив покарання у виді обмеження волі строком на 1 рік, з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків строком на 1 рік. На підставі ч. 1 ст. 49 КК України особу звільнено від покарання у зв’язку із закінченням строків давності.

Антикорсуд установив недоведеність учинення зазначеними особами зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб.

Як установив суд, після порушення провадження в справі, договір закупівлі був розірваний, предмет закупівлі повернули постачальнику, а кошти, сплачені за договором – повернуті Адміністрації морських портів України.

Текст вироку буде доступний у Єдиному державному реєстрі за номером справи 991/6646/20. Вирок може бути оскаржений до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду упродовж 30 днів з моменту його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Вищий антикорупційний

Залишайтесь в курсi новин

Перейти до вмісту