Голова ВАКС та судді Апеляційної палати взяли участь в V Міжнародному кримінально-правовому форумі

Події

12 квітня 2023 року Голова Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко та судді Апеляційної палати ВАКС Даниїла Чорненька та Віктор Панкулич взяли участь в V Міжнародному кримінально-правовому форумі.


У своїй доповіді про судову практику про застосування санкції у виді стягнення активів в дохід держави, Голова ВАКС Віра Михайленко зазначила, що український законодавець визначив правовий, а не політичний механізм застосування санкції у виді стягнення активів у дохід держави. «Ключова мета санкції полягає в тому, щоб спонукати відповідальний суб’єкт міжнародного права припинити міжнародне правопорушення та виконати покладені на нього зобов’язання. Це може мати прямий характер (накладення санкцій безпосередньо на державу-порушницю міжнародного права), так і опосередкований – застосування спеціальних заходів до окремих фізичних і юридичних осіб, які сприяють відповідному порушенню», – підкреслила Голова Вищого антикорсуду.


Суддя Апеляційної палати ВАКС Даниїла Чорненька зупинилася на питанні допустимості доказів. Доповідач проаналізувала практику Верховного Суду з цього питання.


Віктор Панкулич, суддя Апеляційної палати ВАКС, висвітлив тему «Заочне тримання під вартою», зокрема, окреслив підстави такого рішення  та порядок розгляду цього питання судом.

У Форумі, організатором якого виступило видавництво «Юридична практика», також взяли участь судді Верховного Суду, представники Міністерства закордонних справ  України, Міністерства юстиції України, Офісу Генерального прокурора та юридичної спільноти.

Залишайтесь в курсi новин

Перейти до вмісту