Особу визнано винуватою у пособництві в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі та подальшій легалізації такої вигоди

№ 991/1324/20
Новини

Сьогодні, 14 лютого, колегія суддів ВАКС ухвалила вирок, яким визнала винуватою особу у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 та ч. 3 ст. 209 КК України. Йому призначили покарання за сукупністю злочинів у виді 10 років позбавлення волі та позбавили права обіймати посади, пов’язані з виконанням адміністративно-господарських функцій, строком на 3 роки та з конфіскацією всього належного майна.

Крім того, суд застосував спеціальну конфіскацію до 1 441 244 доларів США та 1 219 599 євро, які перебувають під арештом в одному зі швейцарських банків, безоплатно вилучивши їх у дохід держави Україна.

Суд визнав доведеним пред’явлене обвинувачення, відповідно до якого обвинувачений був залучений у якості пособника до багатошарової схеми системної корупції, яка існувала у 2011-2014 роках та полягала у систематичному наданні службовій особі, яка займала особливо відповідальне становище, неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

Так, у січні 2011 року до відома представників фірм Польщі, Словаччини, Румунії, які здійснювали закупівлю деревини в українських лісгоспах, була доведена вимога щодо надання неправомірної вигоди у розмірі від 2 до 60 євро за кожен кубометр дійсно придбаної ними ліспродукції в залежності від її виду. При цьому без надання такої вигоди їхня господарська діяльність у лісовій галузі України була б заблокована. Неправомірна вигода надавалась щомісяця у завуальованій формі під виглядом здійснення безготівкових платежів на рахунки іноземних компаній, зареєстрованих у Великій Британії. Вигода надавалась за начебто надані ними на території України агентські послуги з аналізу ринку лісопродукції та підшукання контрагентів. Керівництво цими іноземними компаніями, підписання агентських договорів від їхнього імені, формування платіжних документів за цими договорами та управління банківськими рахунками здійснював обвинувачений.

За окреслений період на рахунки підконтрольних обвинуваченому іноземних компанії надійшла неправомірна вигода у сумі 10 937 100,16 євро, що за офіційним курсом НБУ становить 116 404 706,48 грн.

У подальшому одержана неправомірна вигода у повному обсязі була легалізована. Зокрема, її перерахували на рахунки інших іноземних компаній (Панама, Кіпр) із банківськими рахунками у швейцарській та латвійській установах, бенефіціарними власниками яких були вже особисто службова особа, яка займала особливо відповідальне становище, та його дружина.

Зрештою, грошові кошти, одержані як неправомірна вигода, були перераховані, зокрема на особисті банківські рахунки дружини службової особи, яка займала особливо відповідальне становище, транзитом через латвійський банк у російські банківські установи.

Досудове розслідування щодо службової особи, його дружини та інших причетних до корупційної схеми осіб наразі триває.

Вирок може бути оскаржений упродовж 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Вищий антикорупційний суд до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Залишайтесь в курсi новин

Перейти до вмісту