Суддя ВАКС Євген Крук взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції із цивільного судочинства

Події

Суддя Вищого антикорупційного суду Євген Крук взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Цивільне судочинство України на шляху до євроінтеграції», яка відбулася у стінах Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Під час свого виступу Євген Крук поділився власним досвідом та практикою застосування цивільного законодавства у справах, які надходять на розгляд до Вищого Антикорсуду. У своїй доповіді суддя звернув увагу на те, що цивільна конфіскація «не є покаранням, адже спрямована на майно (речова конфіскація, in rem), а не на особу (особиста конфіскація, in personam)». Він також указав, що метою судового провадження у справах про визнання активів необгрунтованими та стягнення їх в дохід держави є повернення майна, набутого незаконним шляхом. «Такий захід, навіть якщо він передбачає безповоротну конфіскацію майна, незважаючи ні на що, кваліфікується як контроль за користуванням майном у розумінні другого абзацу статті 1 Протоколу № 1 Конвенції», – підкреслив Євген Крук. Окрім того, він проаналізував практику ЄСПЛ та акцентував увагу, що ВАКС визнає конфіскацію активів поза межами кримінального провадження такою, що не суперечить презумпції невинуватості.

Міжнародна науково-практична конференція із цивільного судочинства присвячена 100-річчю від дня народження професорів
Михайла Штефана та Павла Заворотька. Організатором заходу є кафедра цивільного процесу Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Залишайтесь в курсi новин

Перейти до вмісту