У середу, 9 жовтня, у Вищому антикорупційному суді відбулася презентація монографії «Становлення антикорупційної юстиції в Україні». Її авторами стали судді першої інстанції: Олексій Кравчук, Сергій Мойсак, Інна Білоус, Андрій Біцюк, Тетяна Криклива, Віталій Крикливий, Євген Крук, Віра Михайленко, Катерина Сікора, Олена Танасевич, Тимур Хамзін, судді Апеляційної палати ВАКС – Микола Глотов, Дмитро Михайленко, Ігор Панаід, а також керівник апарату ВАКС Богдан Крикливенко. Монографію присвячено 5 річниці роботи інституції.
Видання в електронному форматі можна завантажити за посиланням: https://bit.ly/3U2FOj1
Презентуючи спільну роботу, суддя Олексій Кравчук зазначив, що монографія розпочинається з історії створення ВАКС, надалі йдеться про виклики, з якими стикався суд, розпочинаючи роботу, і далі, з початком ковіду і повномасштабного вторгнення, про розвиток законодавства, що регулює повноваження і організацію роботи суду. «Монографія містить три глави: перша присвячена історії та засадам діяльності суду, друга – питанням кримінальної юрисдикції, третя – питанням цивільної та адміністративної юрисдикції ВАКС. Ті висновки, які зроблені авторами у монографії, на думку авторів, можуть становити інтерес практиків для подальшого наукового дослідження», – додав суддя.
Суддя Сергій Мойсак подякував усім колегам, які взяли участь у написанні роботи. Він також подякував ОБСЄ, за підтримки якої монографія продовжила своє життя не лише в електронному форматі, а й в друкованому. «Маю надію, що ми отримаємо відгуки від читачів, які допоможуть знайти вирішення існуючих проблемних питань у законодавстві», – підсумував він.
Співавтори монографії судді Інна Білоус та Дмитро Михайленко також висловили вдячність усім причетним до створення цієї наукової праці.
Керівник апарату ВАКС Богдан Крикливенко під час свого виступу поділився з присутніми, що розділ про історію становлення Вищого антикорупційного суду писався легко і з натхненням. «В цьому розділі викладено історію становлення та прийняття управлінських рішень, а також результати роботи колективу апарату. ВАКС має високу планку, яка постійно зростає і ми докладаємо всіх зусиль, щоб здійснення незалежного та справедливого правосуддя відбувалось за будь-яких обставин. Це розділ про роботу всього апарату, це наш спільний з колегами шлях», – додав він.
Рецензентами наукової праці виступили – Оксана Капліна – д.ю.н., професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, Заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри кримінального процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Ірина Гловюк – д.ю.н., професор, Заслужений юрист України, професор Львівського державного університету внутрішніх справ та Євген Петров – д.ю.н., професор, суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.
Рецензенти відзначили, що монографія – доказ того, що Вищий антикорупційний суд виправдав мету та цілі його створення: він функціонує і здійснює правосуддя на гідному рівні. Монографія читається легко, оскільки автори – судді, які в щоденній праці бачать практичні аспекти застосування законодавства.
У заключному слові Голова Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко побажала колегам натхнення для подальших наукових досліджень, а також подякувала усім за кропітку роботу.
На презентацію монографії завітали студенти, науковці, судді Верховного Суду, судді та працівники апарату ВАКС, адвокати, представники НАБУ та експерти у галузі кримінальної юстиції.
Висловлюємо подяку Програмі підтримки ОБСЄ для України за сприяння у підготовці та виданні монографії, а також партнерам JustGroup за допомогу в організації заходу.