ВАКС ухвалив вирок щодо пособника у заволодінні майном державного підприємства

№ 991/237/22
Новини

Сьогодні, 21 квітня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила вирок на підставі угоди про визнання винуватості стосовно особи, яка шляхом підроблення офіційного документу сприяла зловживанню службовим становищем одному із генеральних директорів державного підприємства. Такі дії спричинили тяжкі наслідки. У подальшому, приховуючи та маскуючи незаконне походження майна, зазначена особа, діючи за попередньою змовою у групі з іншою особою, легалізувала це майно, заподіявши збитки в особливо великому розмірі.

Вказані дії кваліфіковано за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 358 КК України.

Усвідомлюючи неминучість покарання за скоєні кримінальні правопорушення, обвинувачена пішла на співпрацю з прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. У результаті цього з нею було укладено угоду про визнання винуватості.

Враховуючи суспільний інтерес в забезпеченні швидкого судового провадження у корупційних злочинах, вироком Вищого антикорупційного суду цю угоду затверджено. Винній особі призначено покарання за сукупністю злочинів у виді 5 років позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України, а також штраф у розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8 500 гривень.
Згідно з умовами угоди обвинувачена зобов’язана відшкодувати завдану шкоду у розмірі 269 591,25 грн.

Ухвалений вирок може бути оскаржений до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду упродовж 30 днів з дня його проголошення з урахуванням певних обмежень, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України.

Залишайтесь в курсi новин

Перейти до вмісту