ВАКС закрив кримінальне провадження щодо недостовірного декларування народним депутатом

№ 991/951/23

У понеділок, 13 березня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду задовольнила клопотання захисника про звільнення від кримінальної відповідальності народного депутата України IX-ого скликання, генерал-лейтенанта ЗСУ. Його обвинувачували у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК України (в редакції Закону 04.12.2020 N1074-IX).
ВАКС закрив дане кримінальне провадження на підставі ст. 49 КК України, у зв’язку із закінченням строку давності. Разом із тим, клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності на стадії судового розгляду передбачає, що особа фактично відмовляється від процедури дослідження доказів, а закриття кримінального провадження з цих підстав не підтверджує його винуватості чи невинуватості.

Нагадаємо, справа надійшла на розгляд до Вищого антикорсуду 3 лютого 2023 року, а за версією сторони обвинувачення проступок був учинений 6 березня 2021 року. Строк давності – два роки у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі.
Ухвала може бути оскаржена до АП ВАКС шляхом подачі апеляційної скарги через Вищий антикорупційний суд упродовж 7 днів з дня її проголошення.
Відповідно до частини 1 статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Залишайтесь в курсi новин

Перейти до вмісту