ВАКС затвердив угоду у справі за обвинуваченням щодо пособництва у зловживанні із землею на Київщині

№ 760/17846/16-к
Новини

У середу, 9 серпня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду затвердила угоду про визнання винуватості, укладену 31.07.2023 між прокурором САП та двома обвинуваченими: директором товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) та керівником громадської організації (ГО).

Директора ТОВ та керівника ГО суд визнав винуватими у вчиненні пособництва в зловживанні службовою особою службовим становищем, що спричинило тяжкі насліжки, тобто кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України та призначив обом покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років. Суд також позбавив вказаних осіб права обіймати посади в органах державної влади, які реалізують державну політику у сфері національної інфраструктури геопросторових даних, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, строком на 3 роки. Крім того, кожному обвинуваченому призначено штраф у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 тис грн.

Із урахуванням вимог ч. 2, ч. 4 ст. 75 КК, суд звільнив вказаних осіб від відбування основного покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років із випробуванням строком на 1 рік.

На обох обвинувачених ВАКС поклав обов’язки:

  • періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
  • повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання та роботи.

За версією сторони обвинувачення, та згідно з угодою, керівник ГО, діючи умисно, за попередньою змовою з директором ТОВ та ще однією особою, сприяв останньому в умисному (з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи іншої фізичної особи) використанню службового становища всупереч інтересам служби. У результаті чого було незаконно оформлено право власності на землі державної форми власності, які розташовані на території Богданівської сільської ради Броварського району Київської області, загальною вартістю 3,7 млн.грн.

Сторони уклали угоду в ході судового розгляду. Згідно з угодою, обвинувачені, з метою відшкодування збитків, завданих злочином, повинні упродовж 60 днів від дня затвердження угоди забезпечити передачу в державну власність земельних ділянок оціночною вартістю 3,96 млн.грн.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Вирок може бути оскаржено до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду через Вищий антикорупційний суд упродовж 30 днів із дня його проголошення з урахуванням обмежень, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК.

Залишайтесь в курсi новин

Перейти до вмісту