ВАКС змінив запобіжний захід народному депутатові, обвинуваченому в отриманні неправомірної вигоди

Новини

У четвер, 30 грудня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду частково задовольнила клопотання прокурора САП про зміну запобіжного заходу, шляхом покладення на народного депутата Верховної ради України додаткових обов’язків поряд із застосованим запобіжним заходом у вигляді застави.

Суд постановив покласти на нього додаткові обов’язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме: утримуватися від спілкування зі свідками щодо обставин кримінального провадження та експертами у цьому кримінальному провадженні.

У разі їх невиконання, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення.

Строк дії обов’язків, покладених на обвинуваченого, – до 28.02.2022 включно.

Колегія суддів ВАКС також розглянула та частково задовольнила клопотання прокурора САП про зміну запобіжного заходу, шляхом покладення додаткових обов’язків поряд із застосованим запобіжним заходом у вигляді застави, для помічника народного депутата.

Відповідно, обвинувачений зобов’язаний: утримуватися від спілкування зі свідками та експертами у даному кримінальному провадженні; здати на зберігання до відповідного територіального підрозділу Державної міграційної служби України свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України.

Строк дії обов’язків – до 28.02.2022 включно.

Нагадаємо, за версією сторони обвинувачення, народний депутат України та його помічник, ймовірно діючи за попередньою змовою, отримали неправомірну вигоду за сприяння у голосуванні щодо законопроекту, пов’язаного із побутовими відходами.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Залишайтесь в курсi новин

Перейти до вмісту