Вищий антикорупційний суд задовольнив перший позов Міністерства юстиції України до російського громадянина про стягнення в дохід держави його активів, які знаходяться на території України

№ 991/3183/22

01 вересня 2022 року колегія суддів Вищого антикорупційного суду повністю задовольнила позовні вимоги Мін’юсту та ухвалила рішення стягнути в дохід держави активи російського громадянина, на якого указом Президента України накладені санкції.

Це перше рішення про конфіскацію майна російського громадянина в Україні. Така конфіскація передбачена Законом України «Про санкції» має винятковий характер та може застосовуватися лише під час дії воєнного стану до тих осіб, які значною мірою сприяли збройній агресії проти України.

Під час судового розгляду встановлено факт підтримки російським громадянином дій країни-агресора, що загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Судом встановлено зв’язок між діяльністю відповідача як кінцевого бенефіціарного власника ряду юридичних осіб, які займаються виготовленням безпілотних літальних апаратів для російської армії та фактом використання таких БПЛА під час російської збройної агресії проти України. Фінансування відповідачем збройної агресії проти України призводить до суттєвих негативних наслідків для держави і суспільства.

Колегія суддів встановила причинний зв’язок між діями відповідача, які полягали в організації матеріально-технічного забезпечення підготовки та здійснення збройної агресії проти України та порушенням фундаментальних прав та свобод людини та суспільства в цілому, зокрема суд взяв до уваги наявність численних жертв серед цивільного населення в України, руйнування об’єктів інфраструктури, культурної спадщини України, загрози атомної катастрофи тощо. Вказане зумовлює відповідне реагування з боку держави шляхом використання правового механізму у виді стягнення в дохід держави активів відповідача.

Залишайтесь в курсi новин

Перейти до вмісту